NAŠA ŠOLA SODELUJE V PROJEKTU SLIKE NA LEDU ŽE OD LETA 2008 (15 LET)

VSE ZASTAVE NAŠE ŠOLE DOSLEJ:

https://os-fgp.splet.arnes.si/files/2023/02/bilderameis_history_os_prevalje.pdf

 

FOTO-GALERIJA LETA 2023

https://bilderameis.wordpress.com/artworks/2023-gallery/

 

ZASTAVA NAŠE ŠOLE 2023:

https://bilderameis.wordpress.com/artworks/2023-gallery/#jp-carousel-10780

 

NAŠA ŠOLA SODELUJE V PROJEKTU SLIKE NA LEDU ŽE OD LETA 2008

https://bilderameis.wordpress.com/artworks/2008-gallery/2008-part-03-2/

 

 

Uživajte v najboljših trenutkih na prostem. Koroški medijski center pozimi  upravlja edinstveno galerijo na prostem na Weißenseeju (Belo jezero v Avstriji).

Karkoli mladi umetniki raziskujejo ali ustvarjajo v razredu, je mogoče tukaj predstaviti širokemu občinstvu v velikem obsegu s pomočjo plakatov. Za umetniški izraz ni omejitev – razen velikosti plakata.

V razredu se obravnavajo najrazličnejše teme in se obdelujejo v najrazličnejših umetniških slogih. Vrsta predstavitve je še en izziv.Ukvarjanje z razpoložljivim medijem ter kreativno in privlačno predstaviti svojo temo v galeriji je eden od ciljev projekta medijske vzgoje.

Učenci vseh šolskih vrst in starosti ter umetniki razstavljajo svoja dela, izmenjujejo ideje z drugimi, sklepajo nova prijateljstva in dobivajo ideje za nove umetniške projekte.

 

KULTURNA VZGOJA JE DEL SPLOŠNE IZOBRAŽEVANJA.

Ne glede na to, ali gre za projekte, grafike, slike, risbe, kolaže, fotografije itd., s kreativnostjo in inovativnimi ponudbami z umetniško svobodo otroke in mlade spodbujamo, da prispevajo svoje individualne skrbi in vizije k oblikovanju svojega osebnega, šolskega in družbenega okolja.

Priložnost za to ponuja sodelovanje pri Bilder am Eis, pobudi medijskega središča za izobraževanje in poučevanje v sodelovanju s Koroško šolsko direkcijo v Avstriji.

 

UDELEŽENCI 2023

Osnovna šola Hüttenberg | Osnovna šola v Lind ob Veldnu | Osnovna šola St. Leonhard blizu Siebenbrünna | Naravni park Osnovna šola Weißensee | SEF Beljak | Osnovna šola Gmünd | Osnovna šola 6 Beljak Auen | Osnovna šola West Spittal an der Drau | Šolski center Fritza Strobla Spittal an der Drau | Šolsko društvo Winklern im Mölltal | Nižja srednja šola Altes Amt Friedeburg Nemčija | Srednja glasbena šola Hermagor | Srednja športna šola Feistritz an der Drau | Srednja šola Annabichl Celovec | Srednja šola Völkendorf Beljak | Srednja glasbena šola Seeboden | Srednja šola Greifenburg | Evropska srednja šola Dellach im Drautal | Srednja šola Hasnerschule Klagenfurt | Srednja šola Wölfnitz Celovec | Srednja glasbena šola Kötschach-Mauthen | Srednja šola Gmuend | Šole De La Tour Celovec | BG + BRG Lerchenfeld Celovec | CPR Spittal an der Drau | FBS Spittal an der Drau | PTS Völkermarkt | Osnovna šola Dutovlje | Osnovna šola Jesenice | Osnovna šola Komen | Osnovna šola Orehek | Osnovna šola Preddvor | Osnovna šola Franja Goloba Prevalje | Osnovna šola Solcava | ProMÖLLTAL pobuda za izobraževanje, podjetništvo in turizem – Mölltal story festival | Izobraževalni center Litzlhof | Kmetijska zbornica Koroška Šolski mlekarji Koroška | Kulturno poletje Via Iulia Augusta | Otroška slikarska šola Seeboden | Katoliška cerkev Hermagor | Arhitektura Igralnica Koroška | Architekturhaus Koroška | Janez Albert Novak | Vanessa Steiner Ewald Grum | Loumar

 

KUSTOSINJA, UMETNIŠKA VODJA: MAG. ERICH ANGERMANN

VODJA GALERIJE: JOHANN RAUTER

 

KOORDINATOR PROJEKTA NA ŠOLI: F. ŠTREKELJ

Related Images:

(Skupno 117 obiskov, današnjih obiskov 1)