V Šentanelu smo na prvo adventno nedeljo imeli pred cerkvijo praznični sejem, kjer so se učenci predstavili z različnimi izdelki, kulturnim programom in pesmijo. Teden kasneje smo na vasi okrasili novoletno drevesce in prižgali luči. 19. 12. smo imeli prijetno popoldne. V goste so prišli učenci OŠ Črna na Koroškem pod vodstvom mentorice Vesne Burja, ki so nam zaigrali lutkovno predstavo Kralj Matjaž in Alenčica. Nato je otroke, krajane Šentanela, presenetil še prihod dedka Mraza. Poleg lepih želja in toplih besed, ki nam jih je namenil, je sledilo še obdarovanje. Dan za tem pa nas je obiskala Snežna vila, ki nam je pričarala praznično vzdušje ob pripovedovanju čudovite pravljice s prelepim sporočilom. Sledilo je medsebojno obdarovanje z izvirnimi darili, ki so jh učenci izdelali ter ustvarili kar sami. Čaka nas le še novoletni koncert v gostišču Marin, kjer bo tudi naša podružnica prispevala kratek kulturni program. Nato pa skok v novo leto in novim izzivom naproti. Mi se jih že veselimo…
Zapisala in fotografirala: Tjaša Hace

Related Images:

(Skupno 167 obiskov, današnjih obiskov 1)