Naša šola je sodelovala pri pilotni fazi projekta Pot Knjige Javne agencije za knjige RS. Pot knjige, od avtorja do bralca je prikaz procesa nastanka knjige. Kratka zgodba, zapisana v stripu, avtorja Žige X. Gomabča z ilustracijami Davida Krančana nas poeplje v svet knjige. Razstava na 12 plakatih je bila predstavljena v šolski knjižnci, knjižničarka je izvedla posebne šolske ure za učence četrtih in petih razredov. Četrtošolce je obiskal tudi avtor besedila, mladinski pisatelj Žiga X Gombač. Pisatelj je učencem polepšal šolski dan s pripovedovanjem svojih pravljic. Veseli smo, da smo bili izbrani med deset šol v Sloveniji, ki smo imeli priložnost spoznavati nastanek knjige na privlačen, stripovski način.

Mentorica: Hedvika Gorenšek,
knjižničarka

 

Related Images:

(Skupno 334 obiskov, današnjih obiskov 1)