V četrtek, 16. 5. 2024, smo na šoli zabeležili še zadnji kulturni dan, ki nosi ime po enem izmed književnih junakov Leopolda Suhodolčana.
Tako imenovani Krojačkov dan, ki ga vsako leto zapolnimo z zanimivimi vsebinami, pa smo tokrat zaradi slabega vremena lahko izvedli le za učence 6. in 7. razredov. Dejavnosti so potekale na šoli ali v njeni okolici.

Šestošolce je letos navdušil likovni ustvarjalec Jernej MYINT, ki je učencem najprej predstavil svojo ustvarjalno pot, nato pa jim dal napotke za kasnejšo stripovsko delavnico. Nastalo je nekaj zelo lepih izdelkov.
Sedmošolci pa so si v okviru projekta Rastem s knjigo ogledali splošno knjižnico (enoto Prevalje), se podali na Pot kulture dediščine in nazadnje še ustvarjali v različnih delavnicah na temo domačega kraja.

Kljub hladnemu in turobnemu vremenu smo z učenci se imeli lepo.

knjižničarka