NACIONALNI PROJEKT RASTEM S KNJIGO (2020/21)
 
Rastem s knjigo je nacionalni projekt spodbujanja bralne kulture pri mladih (učenci 7. r.). Na naši šoli ga vsako leto obeležimo v okviru kulturnega (Krojačkovega) dne, ki smo ga letos izvedli v četrtek, 8. 10. 2020.
Zaradi izrednih razmer, povezanih s COVID-19, je letošnji projekt potekal kar v prostorih šole. Na šolo smo povabili knjižničarko iz splošne knjižnice go. Petro Makuc, ki nam je predstavila knjižnico in nekaj aktualnih knjižnih novosti. V projektu je sodelovalo 75 sedmošolcev, ki so spoznavali značilnosti splošne knjižnice in njen pomen za Koroško regijo.
Učenci so poleg knjižnice s pomočjo mobitelov in spletne aplikacije spoznavali še druge kulturne znamenitosti in ustanove v svojem kraju.
V prihodnje bodo učenci v dar prejeli  knjigo (S. Dolenc: Kako dolg je čas), ki jo bomo namenili za domače branje.
knjižničarka in koordinatorka projekta Rastem s knjigo
Mojca Pungartnik

 

Related Images:

(Skupno 29 obiskov, današnjih obiskov 1)